Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çarpıcı THK yanıtı

Türkiye, 28 Temmuz'dan bugüne kadar ormanlarında çıkan 288 orman yangının tamamını söndürmeyi başardı. Ancak bu süreçte muhalefetin çeşitli iddiaları iktidar çevresinde büyük bir kızgınlık yaratmış durumda.

CNN Türk ve Kanal D ortak yayınına katılıp gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde Türk Hava Kurumu (THK) vardı.

Devlet tarafından destek verilmediği için THK'daki uçakların bakımsızlığa terk edildiğini söyleyen muhalefete yanıt veren Erdoğan, "Türk Hava Kurumu devletin bir kurumu değildir." dedi.

THK'nın diğer vakıflar, dernekler gibi bir kurum olduğunun altını çizen Erdoğan, "Uçakların yetersiz olduğunu, mevcut yapısıyla bir yere varılmayacağını söylemiştik. Oraya ziyaretimde gördüm. THK yetkilileri uçakları çürümeye terk etmişler. 3 tanesi pert, 6 tanesi eh. Mevcut uçakları modernize etme gibi bir derdi olmamış. O dönem kurumun arkasında CHP zihniyeti var. THK'yı çalışamaz hale getiren sizsiniz. Uçakların bakımını yaptırmayanlar eski yöneticileri." ifadelerini kullandı.