Erdoğan'dan asgari ücretlileri rahatlatacak sözler

Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite 7. Toplantısı için Katar'a resmi ziyarette bulunmak üzere Atatürk Havalimanı'na giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada basın mensuplarının sorularını cevapladı.

A Haber muhabirinin Erdoğan'a yönelik olarak "Asgari ücretin 4 bin TL'nin altına düşülmemesi konusunda kulise bazı yansıyan bilgiler var. Sizin gönlünüzden geçen rakam nedir?" sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret için haber bekleyen işçilere olumlu mesajlar verdi.

Erdoğan, görüşmelerin sürdüğünü belirterek "Daha önce de söylediğim gibi biz kesinlikle bu noktada işçimizi zora sokmayacağız." dedi.

Hem işçiyi hem de işvereni sıkıntıya sokmak istemediklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı  "Nihai kararımızı vereceğiz. Sadece işçi kesiminin memnuniyeti değil, işveren kesiminin de alınan karardan memnun olması gerekiyor. Çünkü hep söylüyoruz ya yatırım, istihdam, üretim, ihracat, büyüme... Sadece bu dönemde alınacak karar değil, önümüzdeki yıl seçim öncesi alınacak olan karar da var. Bütün bunları düşünerek bir karar vereceğiz ve bu kararla beraber inşallah yolumuza devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.