Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'li İBB'yi topa tuttu

AK Parti'nin İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) vardı.

İmamoğlu'nun seçimlerin hemen akabinde Yenikapı'ya belediyenin araçlarını dizip israf yapıldığını iddia etmesini hatırlatan Erdoğan, "Yenikapı'ya sıra sıra dizdikleri araçların daha fazlasını, hem de 3-5 kat daha yüksek fiyatla belediyeye doldurdular." sözleriyle mevcut yönetimi eleştirdi.

İBB'den 15 kişinin işten çıkarılıp yerine 45 bin kişinin alınmasını eleştiren Erdoğan, "Hani İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde personel fazlası vardı, israf vardı? 'İstanbul için borçlanmak ihanettir' diyerek göreve geldiler, belediyenin borcunu hiçbir iş yapmadan 23,5 milyar liradan planladıklarıyla birlikte 61 milyar liraya çıkardılar. Anlaşılan o ki 2024'e kadar bu borç rakamı 100 milyar lira sınırına dayanacaktır. Bunun adı İstanbul'a, İstanbulluya, Türkiye'ye ihanettir. Halbuki yaptıkları hiçbir iş yok. Bırakın yeni iş yapmayı, devam eden işleri bile yürütemiyorlar." dedi.