Baykal: Sakın istifa etmeyin !

Muharrem İnce'nin yeni bir parti kuracağını açıklamasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi'nde hareketli görüntüler meydana gelmeye başladı. İnce'nin bu hamlesini bekleyen partililer bir bir partiden ayrılmaya başlarken pek çok partili de Deniz Baykal'a CHP'yi şikayete gitti.

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a gidip artık daha fazla CHP içerisindeki haksızlıklara maruz kalamayacaklarını belirten partililer istfa edeceklerini ve CHP'nin artık kurtarılabilir hiçbir yanı kalmadığını söyledi. Bunun üzerine Baykal istifa etmemelerini ve gerçek CHP ruhunu tekrar ortaya çıkararak mücadele etmelerini istedi. 

CHP İSTİFALARIN ÖNÜNE GEÇEMİYOR

Muharrem İnce'nin parti kurma hazırlığında olduğu duyulduğundan beri parti içerisinde ard arda istifalar gelince CHP istifaları durdurmak için harekete geçti.

Önce parti içerisinde önemli vekillerin istifası hemen ardında il ve ilçe teşkilatlarından da istifalar gelmeye başlayınca CHP'de büyük bir telaş başladı. İstifa eden vekil ve teşkilatların Muharrem İnce'nin partisine katılabilmek için önceden isitfa ettiği ve CHP yönetiminden uzun süredir memnun olmadıkları ortaya çıktı. Alternatif olmadığı için bunca zaman CHP'nin kahrını çektiğini dile getiren teşkilatlar Muharrem İnce'nin bağımsızlığını ilan etmesiyle birlikte yeni bir alternatif de bulmuş oldu.

BAYKAL'A ŞİKAYETE GİTTİLER

Parti içerisinde hala önemli bir nüfusu olan Deniz Baykal harekete geçerek istifaya hazırlanan vekil ve teşkilatları yanına çağırarak "sakın istifa etmeyin, CHP bunların malı değil, bunlar elbet gidecek, mücadelenizi verin ama sakın partiyi bırakmayın" çağrısında bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun partiyi HDP zihniyetli kişilerle doldurmasından dolayı partinin kurtarılabileceğine hiç ihtiyacı olmayan partilileri Baykal'ın bile ikna edemediği gelen bilgiler arasında.