Bahçeli: İddialar doğruysa İBB Başkanı görevden alınmalı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) terör örgütleriyle iltisaklı olduğu tespit edilen 557 kişi için açılan soruşturma ve teftiş devam ediyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun TBMM'de yaptığı açıklama sonrası siyasette sular ısınırken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı çağrıyı ikinci kez yineleyerek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınması gerektiğini söyledi.

MHP'nin grup toplantısında bir konuşma yapan Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"İBB'de işe alınan 557 kişinin terör örgütü ile iltisaklı olduğu yabana atılmayacak iddialar sonrası İçişleri'nin inceleme mekanizmasını çalıştırması hukukun bir gereğidir. Bundan rahatsızlık duyanlar utanmaz yüzleri ile Türkiye'nin karşı cephesidir. Belediyeye terörist almanın neresi milli iradenin hükmüdür.

Teröristleri belediyeye doldurmanın neresinde ahlak, vatan, millet sevgisi vardır? 'Lafı ortaya attım isteyen istediğini alsın' diyen çürük bakla senin dilinin altındaki nedir?

İBB Başkanı kimlerin işe alınıp alınmadığını sormadı mı? Sorup da HDP için sustu ise suçludur? Hiç sormadı ise katmerli suçludur. İBB Başkanı her türlü suçludur. İddialar doğru çıkarsa İBB Başkanı'nın bir saniye o koltukta durmaması gerekir."