Bahçeli: İddialar doğruysa İmamoğlu görevden alınmalı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) patlayan terör örgütleriyle iltisaklı kişilerin belediyede işe alınması skandalının yankıları sürüyor. İçişleri Bakanlığı'nın özel teftiş başlatmasının ardından yaşanan tartışmalara MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı.

Türkgün gazetesine bir mülakat veren Bahçeli, iddiaların doğru olması halinde başta Ekrem İmamoğlu olmak üzere tüm sorumluların görevden el çektirilmesi gerektiğini belirtti.

Bahçeli yaptığı açıklamada, ''Terör örgütüyle iltisakı olanları belediyeye alanların bu fiilleri sabit görülürse başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere hiç kimsenin gözünün yaşına bakılmamalıdır. Suçluyu koruyan suç işlemiştir. Şayet iddialar doğru ise Büyükşehir Belediye Başkanı İstanbul’a ihanet etmiştir. Bu ihanet ise cezasız kalamaz. Toplanıp marşlar söyleyerek durumu kurtaramazlar. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, teröristleri işe alacağına işsiz güçsüz insanlarımızın yarasına merhem olmalıdır. Fakat bunu yapmamıştır. Belediyede işe giren teröristler milli güvenlik sorunudur. Bunlar yarın, mesela İstanbul’un şehir suyuna zehir karıştırsalar ne yapacağız?'' ifadelerini kullandı.