Devlet Bahçeli'den Soylu'ya tam destek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM grup toplantısında bir konuşma yaptı.

Son zamanlarda mafya lideri Sedat Peker'in iddiaları nedeniyle hedef haline gelen Süleyman Soylu ile ilgili konuşan Bahçeli kritik açıklamalar yaptı.

"SOYLU'NUN YANINDAYIZ"

Peker'in videolarındaki hedefin yalnızca Soylu olmadığını söyleyen Bahçeli, "Herkesi uyarıyorum, hedef Türkiye'mizdir. Hedef milli birlikte ve huzur ortamımızdır. Bu menfur tezgahın siyaset taşeronları, medya teşrifatçıları, suç ve terör örgütü temincileri vardır ve bellidir." ifadelerini kullandı.

Bahçeli yalnız kaldığı iddia edilen Süleyman Soylu için "İkazen diyorum ki hiç kimse İçişleri Bakanı'nın boynuna tasma geçiremeyecek kimsenin gücü yetmeyecektir. Hiç kimse TSK'nın onurlu komuta heyetine çamur atamayacaktır. TSK'nın ve İçişleri Bakanı'nın yalnız olmadığını ifade ediyorum." diyerek İçişleri Bakanı'na MHP olarak tam destek verdiklerini vurguladı.

Türkiye'nin gündeminin videolarla rehin alınamayacağını, iftiralarla ele geçirelemeyeceğini vurgulayan Bahçeli, Binali Yıldırım'ın oğluna yönelik iddiaları kınayarak Peker'i müfterilikle suçladı.

TÜRKİYE'YE KARŞI BÜYÜK VE KİRLİ OYUN

Siyasetin gündeminin bir mafya lideri tarafından paylaşılan videolarla belirlenmesine tepki gösteren Bahçeli, son dönemlerde ortaya atılan iddiaların Türkiye aleyhine yapılan bölgesel ve küresel operasyonlarla ilişkili olduğunu söyledi. Terörle mücadele eden komutan ve devlet adamlarının bilerek itibarsızlaştırılmaya çalışıldığının altını çizen MHP Lideri, "Biz her şeyin farkındayız. Devletin hükmü, milletin kutlu varlığını uçuruma çekmek isteyen kampanyayı görüyoruz. Algı düzenekleri kuranlar, herkes bilsin ki yıkım ittifakının potasında birleşmişlerdir. Oyun büyüktür, oyun kirlidir, oyun karanlıktır." sözlerini söyledi.

BİDEN'I İŞARET ETTİ

Hedefin Türkiye'nin bekâsı olduğunu tekrar eden Bahçeli, "Biden lobisinin zehir saçan zihniyeti Türkiye Cumhuriyeti'ni düşüremeyecektir." diyerek video operasyonlarının arkasında Biden yönetiminin olduğunu ima eden bir açıklama yaptı. CHP'nin ve İYİ Parti'nin yeni ABD yönetiminden destek aldığını söyleyen Bahçeli, "Biden'ın muhalefeti pışpışlaması sonu hüsran olacak maceraya atılmaktır." ifadelerini kullandı.