Diyarbakır'da AK Parti'ye art arda iki saldırı

İzmir'de HDP il binasına düzenlenen saldırının ardından büyük bir infial yanmış ve birçok kesimden tepkiler yükselmişti. Muhalefet cephesi hükümeti suçlu tutarken Cumhur İttifakı'ndan bu saldırıların provokasyon amaçlı olduğu ve ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışan odakların bir eylemi olduğu vurgulanmıştı.

İzmir saldırısının ardından dün akşam Diyarbakır'dan AK Parti'yi hedef alan üst üste iki saldırı haberi geldi.

Birincisi, Hani ilçesinde yaşandı. Kimliği belirsiz bir şahıs AK Parti Hani ilçe binasına molotof molotof kokteylli saldırı düzenledi.

Bazı partililerin de içinde bulunduğu parti binasına yapılan saldırıda ölen yada yaralanan olmazken binada maddi hasar meydana geldi.

Saldırı sonrası inceleme başlatan polis saldırıyı gerçekleştirdikleri tespit edilen Ş.B. ile M.E. isimli şahısları yakalayarak gözaltına aldı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, saldırıyla ilgili olarak Twitter hesabından, "Partimizin Diyarbakır Hani İlçe binasına yönelik saldırıyı lanetliyoruz. Her türlü provokasyonu yenecek güce sahibiz. Ak Parti dimdik ayaktadır.  Ak Parti Diyarbakır teşkilatı dimdik ayaktadır. Ak Parti Hani ilçe teşkilatı dimdik ayaktadır." ifadelerini kullandı.

AK PARTİLİ BAŞKANIN KARDEŞİNİN ARACINA SİLAHLI SALDIRI

İkinci saldırı haberi ise yine Diyarbakır'ın Hazro ilçesinden geldi. AK Parti Hazro İlçe Başkanı Cemal Mehmetoğlu’nun kardeşi Ömer Faruk Mehmetoğlu'nun aracı saat 01.30 civarlarında aracıyla ilçeye giriş yaptığı esnada kimliği belirsiz kişi veya kişilerce uzun namlulu silahlarla tarandı.

Saldırı sonucu olay yerine gelen polis ve jandarma ekipleri Mehmetoğlu'nu ayağı burkulmuş halde yerde buldu. Genel sağlık durumu iyi olan Mehmetoğlu'nun saldırı esnasında araçtan aşağı atladığı için kurturabildiği açıklandı.