Perinçek'ten NATO'cuları kızdıracak Taliban sözleri

Afganistan'da ABD'nin çekilmesi sonrası Taliban'ın kazandığı zaferin yankıları tüm dünyada ve Türkiye'de yankılanmaya devam ediyor.

Türk siyasetinin de öncelikli gündemlerinden biri olan Taliban'ın tanınması konusunda en aykırı çıkışlar Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten geliyor.

Daha önce yaptığı açıklamada Taliban'ı İstiklal Harbi'ni kazanan Mustafa Kemal Atatürk'e benzettiğini söyleyen Perinçek bu kez de Taliban'ı tanımayı tartışan ABD'ye çattı.

Ulusal Kanal'daki Çıkış Yolu programına katılan Perinçek, Taliban iktidarının ABD tarafından "eşek gibi tanınacağını" ısrarla vurguladı.

Perinçek, "Herkes Taliban yönetimini tanır. Çin'i Amerika 1971'e kadar tanımayacağım dedi, eşek gibi tanıdı. Amerika, Afganistan'ı da eşek gibi tanıyacak. Eşek kavramını bilerek, altını çizerek, seve seve, düşünerek seçiyorum." ifadelerini kullandı.

HÜKÜMETE KKTC VE TALİBAN TEKLİFİ

Perinçek ayrıca dünyanın pekçok ülkesi tarafından tanınmayan KKTC'nin tanınması için çarpıcı bir öneride bulunarak "Bakın ben hükümete şunu öneriyorum; Afganistan'ı tanısınlar, Afganistan da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni tanısın."dedi