PKK'dan HDP'ye iktidar için tam destek

Irak'ın kuzeyinde son dönemlerde artan TSK operasyonları sonrası başını kaldırmakta zorlanan bölücü terör örgütü PKK, bu büyük operasyonlardan sıyrılıp nefes almanın yollarını arıyor. Çareyi siyasette gören PKK tüm yatırımlarını bu alana kaydırmış durumda. HDP'nin ittifaklarından medet uman PKK'dan kapatma davası iddianamesinin AYM tarafından kabul edilmesi sonrası yeni bir mesaj geldi.

PKK elebaşlarından Duran Kalkan, yayınladığı bir videoda HDP'ye yeni bir istikamet tayin etti.

Kalkan, HDP'nin mutlaka iktidar olması gerektiğini belirterek, "Türkiye'yi HDP yönetebilir. Şu an bu durumlar da ortaya çıktı. Bütün yönetim HDP'ye devredilmelidir. HDP yönetimi istemelidir." sözlerini sarf etti.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan ve Anayasa Mahkemesi tarafından kabul edilen HDP'yi kapatma davasına değinen terörist, "HDP'nin nasıl yönetim olacağı tartışılmalı. Yönetime nasıl geleceği, kimlerle yönetimi nasıl paylaşacağı tartışılmalı. Biz PKK olarak destek veririz." ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU HDP'Yİ SAVUNMUŞTU

Geçtiğimiz hafta CHP'nin TBMM grup toplantısında bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, HDP için "Siyasi partileri kapatmak, onları farklı şekillerde topluma tanıtmak ya da terör örgütleriyle onları bağlantılandırmak asla doğru değil." cümlelerini kullanmıştı.