İmamoğlu'ndan olay Erdoğan iddiası

Maltepe ilçesinin Orhangazi Şehir Parkı'ndaki spor tesislerinde yenilenen tenis kortlarının açılışını yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gündeme ilişkin olarak konuştu.

Yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik Silahtarağa'daki "Temel Atmama" töreni ile Riva ve Küçükçekmece derelerindeki kirlilik eleştirilerini gündemine alan İmamoğlu bu sözlere esprili bir dille yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı'nın kendisini takip etmesinden mutluluk duyduğunu söyleyen İmamoğlu "Şunu da hissediyorum, içten içe sempati duyduğunun da farkındayım." sözlerini söyledi.

Erdoğan'ın kendisine sempati duymasının yanında hayranlık da duyduğunu belirten İBB Başkanı sözü daha da ileri götürerek "Aklından çıkmıyor biraz da sanki imreniyor gibi. Yani imrenerek izlediğinin de farkındayım. Vardır ya çok imrenirsen tırnaklarını yer gibi izlersin, sanki beni öyle izliyor Ankara'dan." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'A DAVET

İmamoğlu, Erdoğan'ın yanlış bilgilendirildiğini belirterek “İstanbul'u gezdirmek, ona bilmediği hatta bazen yanlış anlatılan icraatlarımızı bizzat yerinde anlatmak isterim. İsterse halı sahada bir maç bile yaparız kendisiyle. Tenis de oynarız. Bu keyifli geziye kendilerini davet ediyorum." dedi.