Kudüs için TSK'ya görev teklifi

İsrail'in Filistin'de başlattığı kıyımın yankıları siyasette de devam ediyor. Siyasetçiler ardı ardına katliamlarla ilgili açıklamalar yapmaya devam ediyor. Yapılan açıklamalarda ise Türkiye Cumhuriyeti'ne atılması gereken adımlarla ilgili dikkat çekici öneriler geliyor. Son öneri Fatih Erbakan'dan geldi. Erbakan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Filistin'de Barış Gücü kurmasını teklif etti.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Filistin'in başkenti Doğu Kudüs'te İsrail'in uyguladığı terör saldırıları hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Erbakan açıklamasında Filistin için fiili müdahale talep etti.

İsrail'i saldırıları sebebiyle kınayan, İslâm alemini birlik olmaya davet eden Erbakan, İsrail'in asıl hedefinin Büyük İsrail projesi olduğunu ifade etti. Büyük İsrail projesi için sırada Filistin'den sonra Türkiye, Suriye, Irak ve İran topraklarının da işgal edilmek isteneceğini Erbakan, tek amacın 7 milyar insanın Siyonizme köle olduğu tek dünya devleti düzeni olduğunu yazdı.

TSK ÖNCÜLÜĞÜNDE BARIŞ GÜCÜ KURULSUN

BM'nin 2012 ve İslâm İşbirliği Teşkilatı'nın 2017 yılı kararını hatırlatan Erbakan, bölgeye Filistin devletinin davetiyle TSK öncülüğünde bir barış gücünün konuşlanması gerektiğini belirterek "İslam İşbirliği Teşkilatı Türkiye'nin çağrısıyla acil olarak tekrar toplanmalı, Filistin Devleti'nin talebiyle, Filistin Devleti'nin başkentine yapılan saldırıları sonlandırmak üzere, İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla bir Barış Gücü oluşturulmalıdır.  Bağımsız devletlerin kendi topraklarına yabancı güçleri davet etmesi uluslararası bir haktır ve bu hak Filistin Devleti tarafından acilen kullanılmalıdır. Oluşturulacak Barış Gücü'ne en büyük desteği ve katılımı da TSK sağlamalıdır." ifadelerini kullandı.

Erbakan, daha önce merhum babası Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından El-Halil kapısını korumak için TSK'nın bölgeye gittiğini hatırlatarak, bu kararın tekrar verilebileceğinin altını çizdi.