Erdoğan'dan muhalefete Peker eleştirisi

Muhalefet partilerinin gündeminde son dönemlerde yer alan başlıca konulardan biri de suç örgütü lideri Sedat Peker'in sosyal medya platformlarında yayınladığı videolar oldu.

Peker'in hükümet kanadından birçok kişiyi suçlayan delilsiz iddiaları muhalefet cephesinde hem ilgiyle karşılandı hem de suçlamaların yöneltildiği kişilere karşı karalama kampanyasına sebep oldu.

AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mafya liderinin ismini anmadan konuya ilişkin olarak çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefetin mafya liderinin sözlerini gündeme taşıması konusuna, "Milletten umutlarını kesenler, gırtlaklarına kadar iç içe girdikleri terör örgütleri yetmemiş olacak ki şimdi de suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar." ifadeleriyle tepki gösterdi.

Ülkenin gündemine dair her türlü konuyu tartışmaya hazır olduklarını belirten Erdoğan, "Ama bunu asla terör örgütleri veya suç örgütleri mensupları üzerinden yapmayız. Onlarla kaybedecek vaktimiz yok, yapacak işimiz çok." diyerek muhalefeti suç örgütlerini siyasetin gündemine taşımakla suçladı.

AK Parti'ye iftira atan 4 terör örgütünün olduğunu söyleyen Erdoğan, "Bunlardan biri PKK ve sivil görünümlü uzantılarıdır. Bir diğeri FETÖ terör örgütüdür. Diğeri ise eskiden beri Ermeni örgütlerinin artığı kuruluşlardır. Şimdi bir de organize suç örgütü mensuplarını eklediler. Bunların hepsi aynı kaynaklardan beslenmektedir. Tüm bu malzemeleri kişisel ikbal uğruna tekrarlayan bir kısım siyasetçileri de bu listeye eklememiz gerekiyor." ifadelerini kullandı.