Erdoğan ve Aliyev Şuşa'da kutlama yaptı

Ermenistan'ın 30 yıl süren işgalinin ardından Türkiye'nin de büyük desteğiyle Azerbaycan tarafından kurtarılan Şuşa'da bayram havası vardı.

NATO Zirvesi sonrası Azerbaycan'a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kardeş ülke Azerbaycan'da adeta milli kahraman gibi karşılandı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından hususi olarak ağırlanan Erdoğan'ın durağı Karabağ'ın başkenti konumunda bulunan ve Ermeni işgalinden kurtarılan Şuşa oldu.

İki ülke liderinin tarihi Şuşa Beyannamesi'ni imzalamasının ardından şehirde adeta bayram havası oluştu. Azerbaycan'ın yöresel halk oyunları ekibinin gösterisine iki lider alkışlarla eşlik etti.

Halk oyunları ekibinin performansı sonrası bu defa Aliyev'in dansı kutlamalara damgasını vurdu. Erdoğan'ın alkışla tempo tuttuğu dans renkli anlara sahne oldu.

NOLDU PAŞİNYAN?

Yapılan bu dans akıllara 2019 yılında Şuşa'da dans ederek Karabağ'ın Ermenistan'ın olduğunu söyleyen Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ı getirdi. Aliyev büyük zafer sonrası o dönem viral olan "Ne oldu Paşinyan? Yol çekirdin Cebrayıl'a, Şuşa'da reks eyliyirdin. Noldu Paşinyan?" sözlerini kullanmıştı.