Erdoğan'dan teşkilatlara 2023 emri

Gerek muhalefetin seçim baskısı gerekse yaşanan pandemi sonrası siyasette tüm gözler 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kilitlenmiş durumda. Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılına gelecek olan seçimler için partiler şimdiden hazırlıklarına başladı.

19 yıldır iktidar olamayan muhalefet kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için de bu seçim ayrıca büyük bir anlam içeriyor.

Hemen hemen her konuşmasında 2023'e atıfta bulunan Erdoğan son MKYK toplantısında artık sahada olacaklarını, masada oturmamaları gerektiğini söyleyip tüm üyelere 2023 seçimleri için hazırlıklı olmaları çağrısında bulunmuştu.

Erdoğan'ın talimatları sonrası AK Parti teşkilatları harekete geçmeye başladı. Partinin MKYK üyeleri, eski milletvekilleri, il ve ilçe teşkilatları seçim çalışmalarına başladı. Ayrıca Ankara'da bulunan milletvekilleri de TBMM'nin kapanmasını bekliyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim takvimi hazır. Şehir ziyaretlerini yapmaya başlayacak olan Erdoğan, ekonominin pandemi sonrası iyileşmesiyle beraber propaganda yarışını hızlandıracak.