Erdoğan'dan teşkilatlara sert uyarı

Çeşitli açılışlar için gittiği Erzurum'da  AK Parti Erzurum Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Atatürk Üniversitesi 15 Temmuz Milli İrade Salonu'nda konuşan Erdoğan, hem geçen tüm seçimlerde hem de son yerel seçimlerde büyük bir başarı sağlayan Erzurumlulara ve Erzurum teşkilatına teşekkür etti.

AK Parti teşkilatına öğütler veren ve uyarılarda bulunan Erdoğan, "AK Parti Türk siyasetine halen yön veriyorsa, 84 milyonun umudu olmaya devam ediyorsa sebebi istişareye açık olmasıdır. AK Parti'nin hızını kesmek için kurulan pek çok parti unutulmaya yüz tutmuşken biz mücadelemizi sürdürüyoruz. AK Parti kendini güncelleyebilmiş yegane siyasi harekettir. Bizim siyasetimizde kibir, böbürlenme, vatandaşla arasına duvarlar örmek bize yakışmaz. Hele millete rağmen hareket etme kesinlikle söz konusu değildir. Halkın ve Hakkın rızasından başka bir gaye gütmemektir. AK Parti kalesinde gedik açma gayretlerinin akamet uğraması, Türk milleti ile ilgili heveslerin kurakta kalması bu ilkeler etrafında vereceğimiz mücadeleye bağlı. Elbette eleştirilerimizi yapacağız. Ama çalışmaları sürdürürken kenetlenmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Bize düşen kapısı çalınmadık hane, gönlü kazanılmadık insan bırakmamak üzere mücadelemizi sürdürmektir." ifadelerini kullandı.