Erdoğan'dan Azerbaycan'ı coşturan konuşma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi sonrası gittiği Azerbaycan'a adeta damgasını vurdu. İki gündür Azerbaycan kamuoyuda tek gündem maddesi Cumhurbaşkanı olmuş durumda. Erdoğan'ın bugünkü durağı Azerbaycan Milli Meclisi'ydi.

Karabağ zaferiyle konuşmasına başlayan Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i kazanılan zaferden dolayı kutladı.

Karabağ işgali sonrası bir daha böyle bir durumun yaşanmayacağını vurgulayan Erdoğan, "Bugün de bütün imkanlarımızla Azerbaycan'ın yanındayız, bütün dünya bilsin ki, yarın da yanında yer alacağız." ifadelerini kullandı.

Ermenilerin Karabağ'dan çekilirken evlerini yakmalarına değinen Cumhurbaşkanı, "Azerbaycanlılar 30 yıl önce Karabağ'dan çıkmak mecburiyetinde kaldıklarında hiçbir evi yıkmadılar, ateşe vermediler. Çünkü insan, kendi vatanını yıkamaz, ateşe veremez. Karabağ onların vatanı olmadığı için yakıp yıkarak gittiler. Şimdi Azerbaycan tekrar inşa ediyor. Buraları inşallah beraber inşa edeceğiz, yeni bir Karabağ meydana getireceğiz." dedi.