Altaylı'dan Muharrem İnce'ye sert sözler

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugün köşe yazısında Memleket Partisi'nin gündem olan çalıntı logosuna değindi. Vizinova adlı şirketle logosu birebir aynı olan partiye tepki gösteren Altaylı, Muharrem İnce'yi çok kızdıracak bir yazıyı kaleme aldı.

Memleket Partisi'nin logosunun başka bir şirketle aynı olduğuna değinen Altaylı parti için "Ve bu benzerlik ile benim için İnce’nin partisi başlamadan bitti." ifadelerini kullandı.

Parti için "başlamadan bitti" demesinin nedeni olarak logo benzerliği olmadığını vurgulayan Altaylı, logonun çalıntı olabileceğini, sonuçta bunu bir ajansın yaptığını, Muharrem İnce'nin logonun çalıntı olduğunu bilemeyebileceğini yazdı.

Altaylı bu sözü kullanmasının nedeni olarak partinin daha sonra yaptığı açıklamaları göstererek;

"Bu hırsızlık ortaya çıktıktan sonra Memleket Partisi, “Logo çalıntı değil, diğer logoda altı nokta var bizde beş, onun ortasındaki şekille bizim ortamızdaki şekil aynı değil, zart, zurt, tırt” gibi açıklamalar yapmaya başladı.

Yahu kardeşim bal gibi araklamışlar işte.

Kör olsan yine görürsün hırsızlığı.

Kıvırmanın alemi ne.

Çık adam gibi de ki, “Eleştiriler haklıdır. Biz de ajansımızın kurbanı olduk. Uyarılar için teşekkür ederiz. Logomuzu hemen değiştirme kararı aldık. Bizi kandıran ajans ile yollarımızı ayırdık.”

Buna dürüst tavır derdik ve çok da hoşumuza giderdi.

Ama Memleket Partisi, memleketimizin geleneğine uygun davrandı ve saçmalamayı, hepimizi ahmak yerine koymayı tercih etti." ifadelerini kullandı.

Memleket Partisi'nin bu tavrının memleket geleneğine uygun olduğunu, herkesi ahmak yerine koyduğunu söyleyen Altaylı, İnce'ye seslenerek memlekette bunlardan çok olduğunu yenisini aramaya gerek bulunmadığını sözlerine ekledi.