Pervin Buldan: Yönetimin bir parçası olacağız

Daha önceki konuşmalarında ülkede yönetimde söz sahibi olacaklarını açıkça söyleyen HDP Eş Başkanı Pervin Buldan'dan bu konuda bir çarpıcı açıklama daha geldi. Buldan'ın adresi bu defa Batman'da partisinin düzenlediği il kongresiydi.

Terörist elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarının asıldığı il kongresinin başlangıcında öldürülen teröristler için sözde "saygı" duruşunda bulunan HDP'liler ardından önümüzdeki seçimler için mesaj vermeyi ihmal etmedi.

HDP'nin 4. Olağan Batman İl Kongresin'de konuşma yapan Buldan, partisinin ülkedeki tüm sorunları çözmeye aday bir parti olduklarını belirterek önümüzdeki süreçte oynayacakları stratejinin işaretlerini verdi.

Açıkça ülkeyi yönetmeye talip olduklarını belirten Buldan "Kimse en ufak bir şüphe duymasın. HDP'nin bu seçimlerde yapacağı ve uygulayacağı strateji ile birlikte yönetimin bir parçası olacağını asla aklından çıkarmasın. Türkiye'deki demokrasi güçleriyle, barış yanlılarıyla büyük bir strateji geliştirerek bu ülkeyi yönetmeye aday bir parti olduğumuzu bir kez daha söylüyoruz" ifadelerini kullandı.