HDP'den muhalefete ikinci tehdit

Siyasette son dönemde en çok konuşulan konulardan biri de HDP ile Millet İttifakı arasındaki ilişkinin ne olacağı konusuydu. Muhalefet bir yandan erken seçim için bastırırken HDP de diğer taraftan Millet İttifakı ile işbirliği yapmak için dirsek temaslarını yürütüyor.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın muhalefete işbirliği teklifinin ardından benzer bir açıklama da HDP'li eski milletvekili Ertuğrul Kürkçü'den geldi.

PKK yanlısı Yeni Yaşam gazetesindeki köşe yazısında Kürkçü, “Muhalefetin vereceği yanıt yaşamsaldır. Muhalefet, mücadeleye başlamalıdır. Kulaklara küpe olsun: HDP’yi veren, iktidarı verir” ifadelerini kullandı.

PERVİN BULDAN DA BENZER KONUŞMUŞTU

Daha önce Pervin Buldan da katıldığı bir Youtube programında “Türkiye’nin geleceği açısından bizim bir araya gelmemiz artık kaçınılmaz bir mesele haline geldi. Yani muhalefet partileri eğer Türkiye’nin geleceğini düşünüyorsa, Türkiye’nin demokratik geleceğini düşünüyorsa (..) yeniden bir araya gelmenin yol ve yöntemlerini mutlaka arayıp bulmalı ve önüne koymalıdır” ifadelerini kullanarak muhalefetle daha önce de işbirliği yaptıklarını itiraf etmişti.