Uluç'tan İmamoğlu'na çok ağır eleştiriler

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran'da tekrar seçimlerini kazanınca en büyük destekçilerinden biri de Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç olmuştu. Kendisini Beylikdüzü Belediyesi zamanında tanıdığı ve muazzam işler başardığını söyleyen Uluç, İmamoğlu göreve gelir gelmez kendisiyle görüştüğünü ve bazı uyarılarda bulunduğunu yazmıştı.

Ancak aradan geçen iki yılın ardından Hıncal Uluç tam tersi yönde bir yazı yazarak, İmamoğlu'na çok ağır sözlere varan eleştiriler sıraladı.

Uluç bugünkü yazısında, İmamoğlu ile yaptığı ilk görüşmeyi aktaran Uluç: "Kaç yıl geçti aradan İmamoğlu? Ve söyle, İstanbul halkının hepsinin hatırladığı ne yaptın? "Her şey" değil, "Çok güzel olan bir, tek bir şey" söyle!." ifadelerini kullandı.Kuzguncuk'ta İcadiye Caddesi'nde İmamoğlu ile bir görüşme yaptıklarını ve görüşmede kendisine cadde üzerindeki otopark sorununu söylediğini yazan Uluç, yanındaki "ukala müdürün" bu soruna köklü bir çözüm getireceklerini başkana söylediğini yazdı. Ancak sorunu aradan geçen iki yıla rağmen çözülmediğini belirten yazar;

"Kalkıp gittiniz.. Temmuz 2019'du. Biz gittik Haziran 2021.. Yani tam iki yıl geçmiş.. Her şey eski tas eski hamam İmamoğlu Başkan..
Ne yaptın peki, "Her şey çok güzel olsun" diye?.
Ne yaptın peki, söylesene..
Bir cümlelik çözümü beceremedin İmamoğlu.."
ifadelerini kullandı.

Ardından İmamoğlu'nu müzisyenlere destek olmadığı ve Eyüpsultan'daki deprem toplanma alanını konut yaptığı için eleştiren Sabah yazarı;

"Her şey çok güzel olmadı İmamoğlu..
Her şey ..... oldu!.
Noktalı yerleri sen doldur "güya" Başkan!."
sözleriyle yazısına son verdi.