İmamoğlu kaçtı korumaları yerlerde sürükledi

Gezi Parkı olaylarına destek verdiğini her fırsatta söyleyen Ekrem İmamoğlu, Eyüpsultan'da gittiği kentsel dönüşüm temel atma töreninde adeta şok yaşadı.

Eyüpsultan'da Yeşilpınar kentsel dönüşüm projesi için temel atma törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bölge halkının protestosuyla karşılaştı.

Yapılacak proje içinde kalan parkın siteye çevrilmesine karşı çıkan halk Başkan İmamoğlu ile konuşmak istediklerini söyledi. Ancak bu talebe olumsuz yaklaşan İmamoğlu makam aracına binerek bölgeden hızla uzaklaştı.

KORUMALAR KADINI YERLERDE SÜRÜKLEDİ

Çıkan arbedede bir kadın koruma aracını durdurmak isterken korumalar tarafından kapının itilmesi sonucu Ayşe Topçu adlı bir kadın yerlerde sürüklendi. Protestocu kadının diz ve yüz bölgesinde yaralanmalar meydana geldi.

Tüm bu yaşananlara rağmen vatandaşlarla görüşmek istemeyen İmamoğlu, polis müdahalesi sonrası hızla sokaktan uzaklaştı.

MAHALLELİ KIZGIN

Yaralanan Ayşe Topçu'nun oğlu Ali Topçu basın mensuplarına konuyla ilgili bazı bilgiler verdi. Topçu'nun açıklamasına göre, proje içinde kalan park normalde deprem toplanma bölgesi olarak kullanılıyordu. Parklarının yıkılmasını istemeyen sokak sakinleri İmamoğlu ile konuşmak istemesine rağmen ret cevabı aldıklarını söyledi.

Korumalar tarafından araç kapısının itilmesiyle yerde sürüklenen Ayşe Topçu'nun kolunda ve parmaklarında çatlaklar olduğu öğrenildi. Topçu'nun İmamoğlu'ndan şikayetçi olacağı ifade edildi.