İYİ Parti "Netanyahu"nun suçlusunu buldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'ya benzetmesinin yankıları sürüyor. Büyük tepki alan sözler üzerine parti kurmayları büyük gafı düzeltmek için kamuoyunda çalışmalara başladı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Habertürk TV'de Veyis Ateş'in sunduğu Türkiye'nin Nabzı programının konuğu oldu. Programda tartışılan konulardan biri de Akşener'in Erdoğan'ı Netanyahu'ya benzettiği konuşmaydı.

Ağıralioğlu bu açıklamanın bir hakaret değil siyasi benzetme olduğunun üstünde durarak "Türkiye Cumhuriyeti'nin başında kim olursa olsun, Tayyip Bey'i eleştiririz o ayrı, o makamdaki kimseyi, İsrail'de masum mazlum çoluk çocuk katleden birine asla benzetmeyiz. Bir siyasi eleştiridir bu." ifadelerini kullandı.

Akşener'in sözlerinin metin özensizliğinden kaynaklandığını söyleyen İYİ Parti Sözcüsü, suçu metin yazarlarına attı. Ağıralioğlu, "Siyasi eleştirinin yazan metindeki özensizliğinden bir fırsat kollayıp bir siyasi avantaj çıkaracağım diye, güya Meral Akşener'e hakaret etmeye teşebbüs edilirken, aslında Cumhurbaşkanlığı makamına ve Tayyip Erdoğan'a da hakaret ettiriliyor." şeklinde konuştu.