Karamollaoğlu'ndan kızdıracak 28 Şubatçılar sözleri

Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı helalleşme çağrısına özellikle muhalefet kanadından destekler nitelikte cevaplar gelmeye devam ediyor. Selahattin Demirtaş'ın ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da helalleşme çağrısına katıldı.

Halk TV'de yayınlanan "Liderler Özel" programında Temel Karamollaoğlu'nu konuk eden Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş, 28 Şubat süreciyle ilgili çarpıcı sorular sordu ve cevaplar aldı.

Kılıçdaroğlu'nun helalleşme çağrısı ile ilgili konuşan Karamollaoğlu, 28 Şubat darbesinden yargılanınan eski askerlerin durumuna değinerek "Bir yerde rastladım, nerede olduğunu hatırlayamıyorum. 28 Şubat'la ilgili yatmış çıkmış bir albayın görüşleri vardı. Ben mesela şahsen ordunun en üst kademesinin bu noktaya düşmesine gönlüm razı değil." ifadelerini kullandı.

Vefat eden eski devlet bakanı Şevket Kazan'ın davaların geri çekilmesini dahi istediğini belirten Karamollaoğlu, "Genelkurmay başkanlığı yapmış, orgeneral olmuş, orduları yönetmiş ondan sonra da belli bir sebepten dolayı bizim Şevket Bey, bu konuda hatta davayı bile geri çekelim dedi kendisiyle ilgili. Ben bunu istemem ama onların da bunu görmesini arzu ederim karşılıklı olarak." ifadelerini kullandı.

28 Şubat paşalarını ABD'de kullandıkları sözlerden dolayı eleştiren Karamollaoğlu, "Bunlar olmaz. Herkes kendi yönünden örnekler verirse helalleşmek mümkün. Ben diyorum ki helalleşmek bu noktada ben ordunun bu kademesine gelmiş insanların bu şekilde cezalandırılmasını içime sindiremiyorum." dedi.