"İktidara gelirsek çivi çakılmayacak"

Açıklamalarıyla halkın çokça tepkini çeken Kemal Kılıçdaroğlu yine hayal dünyalarını zorlayan bir açıklamayla geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Muharrem İnce'nin yeni kurulacak siyasi partisi dolayısıyla sallantının eşiğinde dolaşırken Kemal Kılıçdaroğlu'nun iktidar hayalleri son bulmuyor.

İktidara geldiği taktirde ülkeye bir çivi bile çakmayacağını, başlatılan bütün işleri durduracağını, Kanal İstanbul'u destekleyen ülkelerde arasına mesafe koyacağını söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başa geçtikleri taktirde ülkenin başına neler gelebileceğini bir kere daha gözler önüne sermiş oldu.

İHALEYE GİREN ÜLKELERİ TEHDİT ETTİ

Aba altından sopa gösteren Kemal Kılıçdaroğlu hızını alamayarak ihaleye giren ülkeleri ve finansman sağlayan bankaları şu sözlerle tehdit etti: 

"İktidar olduğumuzda; bir, eğer o ihaleye giren yabancı bir ülke olursa biz o yabancı ülkeyle aramıza mesafe koyacağız. İki; bunların paralarını kesinlikle ödemeyeceğiz. Nereye giderlerse gitsinler.Bankaların buna finans kaynağı ayıracağını da düşünmüyorum. Eğer bizden bir banka buraya kredi verirse günü geldiğinde o da görür. Bakın bu kadar açık, net söylüyorum."

KASITLI AÇIKLAMA

İktidar yüzü görmeyen, halk tarafından iktidar koltuğuna bir türlü oturmayan ve her seçim döneminde hüsran yaşayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamaları yapmakta ki amacının blöf yaparak projenin yarıda kalmasını sağlamak olduğu düşünülüyor. 

Kılıçdaroğlu'nun bu tehditlerini duyan bankacılar "önce iktidara gelsin de" yorumunu yaparken yabancı yatırımcıların ne cevap vereceği merakla bekleniyor.