Kılıçdaroğlu adaylığını açıklayan ismi yaktı

CHP'de yaklaşan 2023 seçimleri öncesi kazan kaynamaya devam ediyor. Birçok ismin göz kırptığı Cumhurbaşkanlığı adaylığı için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu farklı bir strateji yürütüyor.

Aday olmak için kolları sıvayan Kılıçdaroğlu bir taraftan propaganda yürütürken diğer taraftan da Millet İttifakı'nın üyelerini ikna etmenin yollarını arıyor. Ancak bu yolda önüne yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun kritik hatası çıktı.

Çankaya İlçe Başkanlığı binasının açılış töreninde bir konuşma yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıklamıştı. Kuşoğlu yaptığı konuşmada "Sayın genel başkanımız, adayımız, Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun sevgi ve saygılarını iletiyorum. Hepinize saygılar sunuyorum" sözlerini sarf etmişti.

Bu konuşmanın ardından Millet İttifakı adeta karıştı. Emrivâki yapar gibi ortaya çıkan adaylığa tepki gösteren partiler Kılıçdaroğlu'na arka planda sert sözlerle yüklendi.

Alınan kulis bilgilerine göre kendisine karşı oluşan muhalefeti yumuşatmak isteyen Kılıçdaroğlu, Bülent Kuşoğlu'ndan istifa etmesini talep etti.