Muhalefetten Kanal İstanbul tehdidi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "isteseler de istemeseler de yapacağız" açıklamasının ardından gözler yeniden Kanal İstanbul'a çevrildi. Bugün yapılan açıklamaya göre projede ilk kazma 26 Haziran tarihinde vurulacak.

Muhalefet liderlerinin de gündeminde Kanal İstanbul projesi var.

KILIÇDAROĞLU: "PARALARINI ÖDEMEYECEĞİZ"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programına katıldı.

Programda Kanal İstanbul projesini ele alan Kılıçdaroğlu, projeye yatırım yapan şirketleri adeta tehdit etti.

İktidara gelmeleri halinde projeyi kesinlikle durduracaklarını söyleyen CHP Lideri, Kanal İstanbul'a kredi yada gelir de ihalesi alan ülkelerle aralarına mesafe koyacaklarını açıkladı. Kılıçdaroğlu ayrıca yatırım yapan şirketleri de tehdit ederek, "O şirketlerin paralarını asla ödemeyeceğiz. Türkiye’de yatırım yapmalarının önünü tamamen keseceğiz." ifadelerini kullandı.

AKŞENER: "1 KURUŞ ÖDEMEYECEĞİZ"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise partisinin TBMM grup toplantısında konuştu.

Konuşmasında Kanal İstanbul projesine değinen Akşener, projeyi iktidara gelir gelmez durduracaklarını açıkladı.

Kılıçdaroğlu ile bu konuda ortak bir fikre sahip olduklarını belirten İYİ Parti Lideri, iktidara gelmeleri halinde projeye yatırım yapan şirketlere tek bir kuruş bile ödemeyeceklerini belirtti.

Akşener şirketlere seslenerek, "Şimdiden uyarıyorum, o kutlu gün geldiğinde bir kuruş bile alamazsınız. Sayın Erdoğan ve iktidarına güvenerek sakın ola bu hukuksuzluğa ortak olmayın. Sonra üzülürsünüz. Bir kuruş alamayacaksınız, ödemeyeceğiz." ifadelerini kullandı.