"Kılıçdaroğlu aday olursa kesin kazanır"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olabileceğini açıklamasının ardından Millet İttifakı'nda adaylık tartışmaları bitmiyor. Cumhurbaşkanlığı adaylığı için henüz kesin bir isim üzerinde uzlaşamayan ve bu yüzden net konuşmayan ittifak üyeleri deyimi yerindeyse buzda dans ediyor. Kılıçdaroğlu'nun son katıldığı tweetch yayınının ardından danışmanından sürpriz bir açıklama daha geldi.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, KRT TV'de katıldığı bir programda Kılıçdaroğlu'nun 2023 seçimlerinden adaylığı için çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun adaylık için en doğru isim olduğunu söyleyen Özkan, "Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığına aday olursa yüzde yüz kazanır. Ben buna her şey üzerine iddiaya girerim. Adaylığı ve Cumhurbaşkanlığı ülkemizin kurtuluşu olur." ifadelerini kullandı.

Adaylık konusunda bugüne kadar temkinli hareket eden Kılıçdaroğlu cephesinden art arda böyle açıklamaların gelmesi şaşkınlığa sebep oldu. Şimdi Millet İttifakı bileşenleri İYİ Parti ve Saadet Partisi'nden ne cevap geleceği merakla bekleniyor.