Yavaş'ın Ankara'sı yine sular altında

Seçildiği günden bu güne daha çok politik söylemleriyle ön plana çıkan Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş yine sınıfta kaldı.

Ankara'da şiddetli rüzgarla beraber etkili olan sağanak yağış adeta hayatı felç etti. Yağış ile beraber şehrin birçok ilçesinde cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşurken bazı noktalarda taşkınlar meydana geldi.

Yağış ile beraber birçok ev ve işyerini su basarken vatandaşlar kendi olanaklarıyla su dolan yerleri tahliye etmeye çalıştı.

ANKARA SULARA TESLİM OLDU

Yenimahalle ilçesinde yağan sağanak yağış sonrası meydana gelen su taşkını sebebiyle araç sahipleri büyük zorluklar yaşadı. Bazı otomobiller suya gömülerken kimi araç sahipleri ise su içinde kalan araçlarını aşağı inip iterek kurtamanın yollarını aradı.

Çankaya ilçesinde şiddetli rüzgar sonrası bir ağaç, otomobilin üzerine düştü. Meydana gelen afette ölü yada yaralı kimsenin olmadığı bildirildi.

Keçiören ilçesi Kalaba Mahallesi'nde ahşap telefon direği çıkan şiddetli rüzgarda devrildi.

Çankaya ilçesinin Batıkent bölgesindeki pazar yeri esnafı ise yağmur ve rüzgara karşı tezgahlarının üzerindeki şemsiyeleri tutarak rüzgardan uçup gitmesini engellemeye uğraştı.