Melih Bulu Kılıçdaroğlu'nu mat etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün yaptığı grup toplantısında hedef tahtasına oturttuğu isimlerden biri Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu idi.

Rektör Bulu'yu istifaya davet eden Kılıçdaroğlu, bazı hocaların görevlerine son verildiğini söyleyerek "Sen o üniversiteye bırak rektör olmayı o üniversitede ders verecek kapasiteye sahip değilsin. Orada hoca bile olamazsın." ifadelerini kullanmıştı.

Ancak Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamaları tamamen boşa düşürecek bir açıklama geldi. Melih Bulu yaptığı açıklamada aynı üniversitede 8 yıl ders verdiği bilgisini paylaştı.

Twitter hesabından 4 maddelik bir cevap yazan Bulu, şu paylaşımı yaptı:

1- Bugün Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun benim Boğaziçi’nde ders bile veremeyeceğimi ve bazı hocaların dersine son verdiğimi iddia etti. Kendisinin üslubunu bir kenara bırakarak konunun esasına ilişkin birkaç hatırlatma yapmak istiyorum.

2- 2002 - 2010 yılları arasında Boğaziçi İşletme Bölümü’nde sekiz sene boyunca fiilen ders verdiğimi herhalde bilmiyorsunuz.

3- Üniversitemizde geçmiş dönemlerde ders vermiş olan bazı hocaların yeni dönemde ders vermeyecek olmasına ilişkin kararlar da şahsım tarafından değil, ilgili akademik karar vericilerin objektif kriterleriyle alınmıştır.

4- Açıklamalarınızı asılsız haberler yerine sorumluluk taşıyan her siyasetçi gibi güvenilir bilgi kaynaklarına danışarak yapmanızın her bakımdan daha sağlıklı olacağına inanıyorum.