İnce'den Kılıçdaroğlu'na Kurultay tepkisi

CHP'de erken seçim olacak gerekçesiyle ertelenen Kurultay parti içerisindeki bazı kişilerin tepkisini çektiği kadar eski CHP'li Muharrem İnce'nin de tepkisini çekti.

Erzurum'da partililerine yönelik bir konuşma yapan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP'nin hem erken seçim isteyip hem de kurultayı ertelemesine tepki gösterdi. İki isteğin tutarsız olduğuna vurgu yapan İnce, "Muhalefet erken seçim istiyor. Ama kendisindeki seçimi erteliyor. Ya böyle kafa olur mu? İktidara diyorsun gel erken seçim yapalım sonra kurultayı 1 yıl erteliyorsun. Erdoğan sana dese niye erteliyorsun sen diyeceksin seçim var diye erteliyorum. Erdoğan da dese ki ben de 2023’te değil 2024’te yapacağım seçimi sen ne diyeceksin. Demokrat değilsin ve tutarlı değilsin. Derdin sadece koltuk, kurultayı erteliyorsun ve milletvekillerine siz kıpırdamayın ben belirleyeceğim durumu diyorsunuz. Yani derdi Cumhurbaşkanlığı seçimi falan değil. Bunların tek derdi koltuk" dedi.

Muhalefetin doların fiyatıyla birlikte cesaretinin de yükseldiğini belirten İnce, bu konuda bir takım eleştirilerde bulunarak, "Eskiden bunların cesareti yoktu. Şimdi cesaretleri var. Çünkü dolara ve ekonomiye güveniyorlar. Önceden bu işi yapamazdık ama şimdi dolar 14 lira oldu acaba ben kazanır mıyım diye düşünüyor. Bu kafayla giderseniz Uzun Hasan ile milyarlık taş kömürü çıkartırsınız ancak. Kurduğunuz kumpaslar elinizde patlayacak" ifadelerini kullandı.