Asiltürk konuştu Saadet Partisi karıştı

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün resmi Twitter hesabından yayınladığı 53 maddelik tweet zinciri partiyi karıştırdı.

Asiltürk'ün Karamollaoğlu'nu partinin mânevi değerlerinden uzaklaşmakla ve sadece iktidarı tenkit etmekle suçladığı açıklamalar sonrası parti içinden tepkiler yükseldi. Parti içinde bir süredir konuşulan iç çatışma bu tweetler sonrası gün yüzüne çıktı.

ALİ AKTAŞ: "ASİLTÜRK BÜYÜK BİR FİTNEDİR"

Asiltürk'e ilk tepki gösterenlerden biri Saadet Partisi'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Aktaş oldu. Aktaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Asiltürk'ü "büyük fitneci" olarak adlandırırken "Oğuzhan Asiltürk büyük bir fitnedir. Her dönemde fitne ateşini ilk harlayan kişi o olmuştur" diyen Ali Aktaş, "Önce altyapısını hazırlar sonra da ateşi tutuşturur. Bunu yaparken de 'dava' der 'temel esaslar' der 'din' der. Bunları kullanır ama her zaman bunların tam tersini yapar. Yetti artık!" ifadelerini kullandı.

Asiltürk'ü partiyi bölmekle suçlayan Aktaş, "Oğuzhan Asiltürk, Milli Görüş Hareketinin tüm bölünmelerinde başroldeki kişidir ve bölünmeleri tetikleyendir. Milli Görüşcüler bu zokayı bu kez de yutarlarsa onlara yazıklar olsun. Asiltürk başarırsa bu durum 20 yıllık sekeratın sonunda hareketin defin merasimi olacaktır" diyerek ikinci tweetini attı.

Sonrasında bir tweet daha paylaşan Aktaş, "Yapılması gereken belliydi. Hareketi çift başlılıktan kurtarmak, kurumsal yapıyı sağlıklı kurallarla yeniden inşaa etmek, soğuk savaş siyasetinden çıkıp bugüne gelmek gerekiyordu. Vakti saatinde yapılmayan ameliyat kangrene dönüşmek üzere. Fitne, umarım bu kez başarılı olamaz." diyerek Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu lağvedilmesi gerektiğini ima etti.

PARTİ SÖZCÜSÜ AYDIN YÜKSEK İSTİŞARE KURULU'NU ANMADI

Ali Aktaş'ın açıklamaları sonrası bir açıklama da Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın'dan geldi. Aydın, “Saadet Partisi’nin yetkili kurulları ve karar organları bellidir. Yine aynı şekilde tüzüğümüzde kongre kararının nasıl alınacağı yazılıdır. Partimizin karar organları olan Başkanlık Divanı ve Genel İdare Kurulu üyelerimiz de teşkilat mensuplarımızın tamamı da bu süreçlerin nasıl işlediğini iyi bilmektedir” ifadelerini kullanırken, Yüksek İstişare Kurulu'nu karar organlarından biri olarak anmadı.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU'NDAN CEVAP

Asiltürk'ün gündeme bomba gibi düşen açıklamalarına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan da cevap geldi. Karamollaoğlu parti içi meseleleri kamuoyunun önünde tartışmak istemediğini belirterek, O açıklamalar Oğuzhan Bey'i bağlar. Kendisiyle görüşeceğim. Parti içi meseleleri, kamuoyuyla paylaşmak ülkenin problemlerini çözmekle alakalı bir konu değil diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

KAYA'DAN "TARİHİ SÜREÇ" VURGUSU

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seçim Ve Hukuk  İşleri Başkanı Bülent Kaya "Ülkemizin ve coğrafyamızın geçmekte olduğu bu tarihi süreçte Saadet Partisi var olan bütün enerjisini ülkenin sorunlarını çözmek ve kararlı duruşunu güçlendirmek için kullanacaktır" sözlerini söyledi.

KAMALAK'IN EŞİNDEN "TRUVA ATI" BENZETMESİ

Saadet Partisi eski Genel Başkanı Mustafa Kamalak resmi Twitter hesabından  “Yanlış işler…” paylaşımını yaparken eşi avukat Zübeyde Kamalak ise zehir zemberek bir tweet attı. Kamalak attığı tweette "Allah cehennemine en kısa sürede kavuştursun da Saadet'i AKP'nin günahlarına katamasın. Ne sıfatla, bizlerin adına hareket ediyor? Sen kimsin, kim oluyorsun kendi kendini YİK başkanı yapmış. 1 yıldır YİK toplanmıyor. İstişare kurulu başkanı istişaresiz sırf egosuyla Saadet'i kirletiyor." ifadelerini kullandı.