Akşener Rize'den ayrılmak zorunda kaldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Netanyahu'ya benzetmesine tepkiler dinmek bilmiyor.

Erdoğan'ın memleketi Rize'yi ziyarete giden Akşener'e şehrin her bir yanından çok büyük tepkiler yükseldi.

İl sınırları içerisinde İYİ Parti üyeleri tarafından karşılanan Akşener, buradan İkizdere ilçesine geçti. Esnafı ziyaret edip sorular sormak isteyen İYİ Parti Liderini bir grup Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle protesto etti.

Akşener'in bulunduğu binanın etrafında toplanan kalabalık "Cumhurbaşkanımıza 'katil' diyeni istemiyoruz" diye bağırarak "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları attı.

İYİ PARTİLİLER ESNAFI YUMRUKLADI

Protesto esnasında yayınlanan görüntülere göre, heyette bulunan bir kısım İYİ Partililer, Akşener'i protesto eden esnafa saldırıda bulundu. Yumruklaşmanın yaşandığı arbedede gerginliğin artmasına üzerine Akşener ilçeden ayrıldı.

AKŞENER'E PKK SORUSU

Öte yandan Akşener, ilçe halkı tarafından PKK sorularıyla da karşılaştı. Karşılama esnasında Akşener'in yanına yaklaşan bir kadın, "PKK ile işbirliği yaptınız, burada ne işiniz var sizin?" diyerek tepki gösterdi.

Akşener'in "Kim işbirliği yapıyor?" tepkisine "PKK ile iş birliği yapan CHP ile neden birliktesiniz? Açıklama yapar mısınız?" şeklinde cevap verdi.

Protestocu kadının sözlerine gülerek "ha, ha ha" şeklinde yaklaşan Akşener'e "Nasıl ha, ha ha? Açıklama yapar mısınız rica ediyorum?" dedi. Akşener bunun üzerine "Yapmıyorum kardeşim!" dedi. Kadının "Yapacaksınız" diye ısrar etmesi üzerine sinirlenen Akşener, "Ezan okunuyor bu nasıl bir iftira?" diyen Akşener'e protestocu "Ezanı bırak!" diye tepki gösterdi.

"Megri megriyi ben mi söyledim? Osman Öcalan'ın mektubunu ben mi okutturdum? Hadi oradan." diyen Akşener protestocunun baskılarına dayanamarak "Sizi Allah'a havale ediyorum. Meral Akşener'e diyorsunuz, ayıp ayıp!" diyerek oradan uzaklaştı.

"İSRAİL UŞAĞI MERAL"

Ayrıca İkizdere'nin girişinde bir tabelaya "İsrail Uşağı MERAL" yazısı yazılıp Netanyahu ve Akşener'in fotoğraflarının birleştirildiği fotoğraflar tabelaya yapıştırıldı.