Soylu'dan Cumhuriyet'e sert tepki

Mafya lideri Sedat Peker'in açıklamaları üzerine bugün Cumhuriyet'ten dikkat çekici bir manşet atıldı. "Derin İlişkiler" manşetinin atıldığı haberde Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin hakkında gündemi sarsacak bir iddia ortaya atıldı. Gazete, "Komutan çete lideriyle" başlıklı haberde Mehmet Ağar'ın oğlu ve onun yakınlarıyla çekilmiş fotoğraflarını servis edip komutanın bir cinayette parmağı olduğunu ima eden bir haberi yazdı.

Bu habere İçişleri Bakanlığı'ndan adeta tepki yağdı. Önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ardından bakanlığın diğer yöneticileri sert tepkiler gösterdiler. Yapılan açıklamalarda Arif Çetin Paşa'nın 15 Temmuz günü NTV'de yaptığı darbe karşıtı açıklamalar hatırlatıldı. Ayrıca Paşa'nın Doğu ve Güney Doğu'da elde ettiği başarıların HDPKK tarafından Cumhuriyet gazetesi aracılığıyla cezalandırıldığı iddia edildi.

SÜLEYMAN SOYLU: HESAP VERECEKSİNİZ!

Sedat Peker hakkında "mafya pisliği" ifadesini kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, atılan bu manşetin PKK'nın intikamı olduğunu belirtip, Cumhuriyet gazetesine dava açacaklarını belirtti. Soylu'nun tweeti şu şekilde:

Türkiye eski Türkiye değil Hesabını hukuk önünde vereceksiniz

MUHTEREM İNCE: MAĞARADAN ÇIKAMAYANLAR CUMHURİYET'İN MANŞETİNDE ÇIKMIŞ

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, bu manşetin PKK tarafından attırıldığını ima eden bir tweet paylaşarak Arif Paşa'ya destek oldu:

Arif Paşa sayesinde kafalarını mağaralardan çıkaramayanlar Cumhuriyetin manşetinde ortaya çıkmış

İSMAİL ÇATAKLI'DAN 15 TEMMUZ HATIRLATMASI

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı ise meseleye çok daha farklı bir boyuttan baktı. Çataklı, Orgeneral Arif Çetin'in 15 Temmuz gecesi yaptığı darbe karşıtı konuşmayı hatırlatarak şu tweeti attı: 

15 Temmuz'da başaramadığınızı kirli iftiralarla, çamur atarak başaramayacaksınız!

MEHMET ERSOY: ANCAK TERÖR ÖRGÜTÜ GAZETESİNDEN OLURDU

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Orgeneral Çetin'in doğu ve güney doğu görevlerini hatırlatarak gazeteye şu tweetle tepki gösterdi:

41 yıllık hizmet yılının 11 yılını Tunceli, Şırnak, Diyarbakır ve Van’da terörle mücadelede geçirmiş. Bölge Halkının Arif komutanı, paşası olmuş, bölgenin dağını taşını mesken edinmiş bir kahramana saldırı ancak bir terör örgütü gazetesinden olurdu..

Cumhuriyet gazetesinden oldu

TAYYİP SABRİ ERDİL: BİZ ARİF ÇETİN İLE SİZ İTTİFAK ORTAĞINIZ HDPKK İLE

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, manşetin ittifak ortakları tarafından attırıldığını ima eden paylaşımda şunları söyledi:

Cumhuriyet gazetesi Türkiye’nin PKK terörü ile mücadelesinden rahatsızlığını bugün manşetinden duyurdu.

Biz terörle mücadelede kahraman paşamız Arif Çetin le, siz ittifak ortağınız HDPKK ile...