Tunç Soyer'den CHP'lileri kızdıracak sözler

CHP'de Suriyeliler meselesinde farklı sesler çıkmaya devam ediyor. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın yabancılara 10 kat zamlı su ve katı atık vereceğini açıklamasının ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den tam tersi bir açıklama geldi.

Ülkemize sığınan göçmenler için hem yerel yönetici hem de insan olarak kayıtsız kalmayacağının altını çizen Soyer "Flamingoların da başkanıyım dedim." sözlerini söyledi.

Ardından konuşmasına devam eden Soyer "Günü gelir memleketlerine güle güle gitsinler. Ama burada kaldıkları sürece, ne zaman gidecekler, nasıl gönderirim, suyunu iki misline çıkarayım gibi bir şey yapmam. Ben İzmir’de yaşayan herkese, sadece onlara da değil… Ben “flamingoların da başkanıyım” dedim. Flamingolara sahip çıkarken onlara sahip çıkmayacak mıyım! Burada yaşadıkları sürece onların hayatını iyileştirmek için, konforlarını sağlamak için her şeyi yapmaya devam edeceğim." ifadelerini kullandı.

CHP'LİLERDEN TEPKİ

Bu sözler üzerine Tunç Soyer'e özellikle CHP'li sosyal medya kullanıcılarından tepki yağdı. Tanju Özcan'ın politikasına destek veren birçok kişi, Soyer'in Suriyeliler için yaptığı açıklamayı sert dille eleştirdi.