Yunan bakan Erdoğan'ı Atatürk'e benzetti

Yunan Newsbomb adlı internet gazetesinin dijital ortamda yayınlanan Meeting point programına konuk olan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye-Yunanistan ilişkilerine dair açıklamalarda bulundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında gelen bir soruyu cevaplayan Dendias, Erdoğan'ın misafirperverliğini öve öve bitiremedi. Erdoğan hakkında “Başkan Erdoğan her şeyden önce, kişisel düzeyde konuksever bir insan. Kişisel ilişkilerde içten bir insan olduğunu söyleyebilirim." ifadelerini kullanan Yunan bakan, bölge politikaları konusunda kökten ve kesin olarak aynı fikirde olmadıklarına vurgu yaptı.

"TÜRKİYE'Yİ KEMAL ATATÜRK KADAR YÖNETMİŞ"

Erdoğan'ın bölgede önemli bir faktör olduğunu belirten Dendias, “Bizler kabul etsek de etmesek de Türkiye’yi neredeyse Kemal Atatürk kadar yönetmiş ve Türkiye’nin imajını belirlemiş bir lider. Sanırım hayatında çok şeyi başarmış bir insan. Nereden başladığını ve ülkesinin imajını ne şekilde oluşturduğunu ve nasıl güçlendirdiğini düşünürseniz, bu, onunla konuşurken göz önüne alınması gereken bir şeydir." ifadelerini kullandı.

"ERDOĞAN'IN BİR STRATEJİSİ VAR"

Öte yandan Bakan Dendias, Erdoğan'ın tahmin edilemez biri olduğuna ilişkin soruya ise “Başkan Erdoğan’ın tahmin edilemez olduğunu sanmıyorum. Sanırım uyguladığı politikası kapsamında tahmin edilemez olarak görünmesi işine yarıyor. Zannedersem bir stratejisi var." sözleriyle cevap verdi.