Ali Koç adaylık kararını verdi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un önümüzdeki başkanlık seçiminde aday olup olmayacağı merak konusuydu. Kulislerde bu sorunun cevabını bulduğu konuşuluyor. Gelen bilgilere göre, Koç yeni dönemde de başkan adayı olacak. Koç'un en büyük revizyonu ise yönetim kurulunda yaşanacak.

Aziz Yıldırım'a karşı 16 bin 92 gibi rekor bir oyla başkan seçilen Ali Koç, eski yönetimin de gerisine düşecek sportif sonuçlar elde etmişti. İlk sezonunda son anda küme düşmekten sarı lacivertli ekip ikinci sezonda da istediği başarıya ulaşamamıştı. Bu sezonda ise kadro ve bütçesi kendisine göre zayıf olan Beşiktaş'a şampiyonluğu kaptırmış gibi gözüken Fenerbahçe'de Ali Koç'un başkan adaylığı merakla bekleniyordu. Kulübe ekonomik anlamda birçok katkı yapmasına rağmen Koç'un sportif yönden isabetsiz kararları kulübü uzun soluklu bir başarısızlığa götürmüş durumda.

DAHA GÜÇLÜ YÖNETİM KURULU

Ancak başarı sağlayacağına inanan Ali Koç önümüzdeki seçimlerde de aday olmaya karar verdi. 29-30 Mayıs tarihleri arasında yapılması planlanan başkanlık seçimlerinde aday olmayı planlayan Koç'un en büyük revizyonu yönetim kurulunda olacak. Bu süreçte yeterli desteği alamayan Koç'un daha güçlü bir yönetim kurulu listesi oluşturması bekleniyor.

ALİ KOÇ'UN 3 YILLIK KARNESİ

Ali Koç'un üç yılı Aziz Yıldırım dönemini aratan büyük başarısızlıklarla geçti. İlk yılında Ersun Yanal'ın taraftar baskısıyla gelmesiyle Fenerbahçe ligde kalmayı son haftalarda garantiledi. İkinci yılında şampiyonluk mücadelesi verilse de lige haftalar kala havlu atıldı. Devam eden üçüncü yılında ise ekonomik zorluklar yaşayan Beşiktaş'a karşı şampiyonluk yarışında geride kaldı.

Koç'un takımı bu süreçte 52 transfer yaparken 6 teknik direktör değiştirdi.