Beşiktaş'ı bekleyen Chelsea tehlikesi

Spor Toto Süper Lig'de şampiyon olan Beşiktaş'ı büyük bir gelir kapısı bekliyor. Siyah beyazlı ekip şampiyonluk primlerinin yanı sıra Şampiyonlar Ligi'ne de katılacağı için çok yüklü bir kazanç elde edecek.

Ekonomik olarak dar boğazdan geçen Kara Kartal, Şampiyonlar Ligi'nde gruplara halması halinde hiç puan almasa dahi toplam 40 milyon euroluk bir gelirin sahibi olacak.

BEŞİKTAŞ DİREKT KATILAMAYABİLİR

Ancak siyah beyazlı ekibi bu sezon oynanacak Şampiyonlar Ligi final maçında tehdit eden bir matematik hesabı var. Şampiyonlar Ligi finalinde karşı karşıya gelecek iki İngiliz ekibi Chelsea-Manchester City maçının sonucu Beşiktaş'ın Devler Ligi'ne grup aşamasına direkt olarak katılıp katılamayacağını belirleyecek.

Eğer finali Manchester City kazanırsa Beşiktaş açısından herhangi bir sorun bulunmuyor, şampiyon direkt olarak gruplara katılabilecek.

Ancak Chelsea kupayı evine götürürse siyah beyazlılar için sorun başlıyor. Chelsea'nin Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon olması ve İngiltere Premier Lig'te ilk dörtte yer almaması durumunda İngiltere'den 5 takım gideceği için siyah beyazlılar eleme maçı oynayıp Devler Ligi'ne katılma mücadelesi verecek.

Son 2 haftasına girilen Premier Lig'te Chelsea 64 puanla 4. sırada bulunurken, Liverpool 63 puanla 5. sırada yer alıyor.