Beşiktaş'tan Kaan Ayhan için takas teklifi

Şampiyonlar Ligi kadrosu kuran Beşiktaş aynı zamanda TFF'nin bu yıl faaliyete geçirdi 3 zorunlu Türk oynatma zorunluluğu nedeniyle transferde bambaşka bir plana yöneldi.

Siyah beyazlı ekip daha önce gündeme gelen Diego Godin ve Jerome Boateng'in yerine Sassuolo'da top oynayan savunma oyuncusu Kaan Ayhan'ı transfer etmek için harekete geçti.

Kara Kartal daha önce de bu konuda İtalyan kulüple görüşmeler gerçekleştirmiş ancak 6 milyon euro bonservis talebi nedeniyle geri adım atmıştı.

Ancak Sergen Yalçın'ın milli oyuncuyu ısrarla istemesi sonrası Beşiktaş'tan çarpıcı bir hamle geldi. Kaleye Mert Günok'u transfer eden siyah beyazlılar, Sassuolo'ya Ersin Destanoğlu ve 2 milyon euro teklif etti.

Teklifi değerlendirmeye alan İtalyan kulübü ile Beşiktaş arasında pazarlıkların sürdüğü belirtiliyor.

BABASINDAN BEŞİKTAŞ'A MESAJ

Öte yandan daha önce maaşını euro ile almak istemesi nedeniyle görüşmelerin tıkandığı Ayhan cephesinden de yeni haberler geldi.

Fanatik gazetesine konuşan baba Erol Ayhan, 

“Oğlumun Sassuolo’yla 3 yıllık sözleşmesi var. Kendisine Türkiye’den talipler olduğunu biz de medyadan takip ediyoruz. Sassuolo’yla anlaşılırsa Kaan Türkiye’de oynamak ister. Neden olmasın...” dedi.