Fatih Terim'den istifa kararı

Haber Global'de yayınlanan Kontra programında konuşan spor yazarı Serdar Ali Çelikler'den gündemi sarsacak bir iddia geldi. Çelikler, Fatih Terim'in yeni gelen yönetimin elini rahatlatmak adına istifa etme kararı aldığını ve bu kararı 17 Mayıs'ta şampiyon olsalar dahi açıklayacağını iddia etti.

Galatasaray'da Mustafa Cengiz yönetimiyle Fatih Terim arasında sular durulmuyor. Bu yönetimden hiç memnun olmayan ve devam ederlerse istifa etmeyi düşünen Terim artık kararını verdi. Serdar Ali Çelikler'in iddiasına göre Terim yeni gelen yönetimin elini rahatlatmak ve eski yönetime mesaj vermek adına 17 Mayıs tarihinde istifa ettiğini açıklayacak.

FATİH TERİM'İN HOCALIK DEVRİ BİTMİŞTİR

Çelikler şunları söyledi ''17 Mayıs'ta Fatih Terim'in istifa edeceğini düşünüyorum. Duydum daha doğrusu. 17 Mayıs Galatasaray tarihinin en büyük başarısının olduğu gün. Fatih Terim'in en önemli başarının mimarı. Ligin bitiminden bir gün sonra. Seçimden 2 hafta evvel. Böylece yönetime mesaj vermiş olacak. Yeni gelen yönetimin elini rahatlatmak istiyor. 31 Mayıs'ta sözleşmesi bitiyor. Şampiyon olsa da diyecek. Hocalık devri bitmiştir. 3 senedir futbol yok. Her kötü şey yönetimden olmaz. Her iyi şey de Fatih Terim'den olmaz. Şampiyonluk kadronun ekmeğini iki sene yedi. kadroyu bozdu. Başkan olur sportif A.Ş'nin başına geçer. Bunlar benim fikirlerim.''