Beşiktaşlı yıldıza Fenerbahçe kancası

Şubat ayı transfer döneminde Galatasaray ile İrfan Can Kahveci transferi için kapışan Fenerbahçe bu kez gözüne Beşiktaş'ı dikti. Emre Belözoğlu'nun aklında Beşiktaş'ın asist rekortmeni Rachid Ghezzal'a sarı lacivertli formayı giydirmek var.

Fenerbahçe'de şampiyonluk ümitleri son iki haftaya taşınırken, yeni sezon için transfer hârekatı tüm hızıyla sürüyor. Birçok isimle adı geçen sarı kanaryanın son hedefi Beşiktaş'ın kiralık yıldızı Rachid Ghezzal.

Sarı lacivertli ekip bonservisi Leicester City'nin elinde bulunan Ghezzal için kesenin ağzını açacak. Beşiktaş'ın da transfer etmeyi çok istediği Cezayirli oyuncu için 6 milyon euroyu gözden çıkaran sarı lacivertliler, Beşiktaş'ın bu transferi mali şartlarından ötürü gerçekleştiremeyeceğini düşünüyor.

Önümüzdeki sezon İngiliz ekibi ile sözleşmesinin son yılına girecek olan Cezayirli oyuncu için kıyasıya bir transfer yarışının başlaması öngörülüyor.

RACHİD GHEZZAL KİMDİR?

9 Mayıs 1992'de Fransa'da doğdu. Futbola Olympique Lyon alt yapısında başladı. 2012 yılında bu kulüple profesyonel kariyerine başladı.

2017 yılında Monaco'ya bedelsiz olarak transfer oldu.

2018 yılında Monaco'dan Leicester City'e 14 milyon euro karşılığında transfer oldu.

Burada beklenilen performansı gösteremeyince 2019 yılında İtalyan kulübü Fiorentina'ya kiralandı.

2020 yılında Leicester City tarafından Beşiktaş'a kiralandı.