Fenerbahçe taraftarından hoca etiketi

Göreve geldiği 3 yıl boyunca Ali Koç başkınlığı döneminde başarı elde edemeyen Fenerbahçe'de taraftar isyan bayrağını açtı. Koç yönetiminin 3 yılda hiçbir kupa kazanamamasına sinirlenen sarı lacivertli taraftarlar Emre Belözoğlu ile değil büyük bir hoca ile çalışılması gerektiğini bildiren bir hashtag çalışması başlattı.

Fenerbahçe'de büyük bir vizyon hâyâliyle yola çıkan Ali Koç yönetiminin 3 yılılk karnesi başarısızlıklarla doldu taştı. İlk yılında küme düşmekten son maçlarda kurtulan, ikinci yılında Avrupa'ya gidemeyen, üçüncü yılında 3. olabilen Koç yönetimine karşı taraftarlar yavaş yavaş kazan kaldırmaya başladı.

Fenerbahçe taraftarı tek başına aday olmaya hazırlanan Ali Koç'a bu kez koşulsuz destek vermeyecek. Taraftar bu kez Emre Belözoğlu ile yola devam edilmesini istemiyor. Sarı lacivertli tribünler artık büyük bir hoca ve yardımcılarıyla dolu bir yedek kulübesi istediğini kulübe bildirdi.

Taraftar sosyal medya platformu Twitter'da "#FenereÜstDüzeyHoca" hashtagiyle bir kampanya başlattı, Bielsa, Löw, Sarri, Wenger gibi kariyeri iyi hocalar istediklerini yazdı.

EMRE BELÖZOĞLU İSTENMİYOR

Bazı taraftarlar da Emre Belözoğlu'nun futbolculuğu bırakmasından henüz bir sene geçmeden teknik direktörlüğe soyunmasına tepki gösterdi. Kulüpte liyakat olmadığını söyleyen taraftarlar, Selçuk Şahin, Mehmet Aurelio, Volkan Demirel gibi "camianın çocuğu" kontenjanından isimlerin yedek kulübesinde oturmasına karşı çıkıyor.