Fenerbahçe'den Beşiktaş'ın yıldızına kanca

Fenerbahçe'de Sivasspor maçı ile kaybedilen şampiyonluğun hâyâl kırıklığı sürerken diğer yandan seçim öncesi Ali Koç yönetimi yeni sezonun hazırlıklarını sürdürüyor.

Kadrosunu güçlendirmek ve önümüzdeki yıl 8 sezonluk şampiyonluk hasretine son vermek isteyen sarı lacivertliler transfer harekâtına başladı.

Takımın yüzde 70'nin hazır olduğunu düşünen ve takıma net takviyeler yapma kararı alan Ali Koç forvet bölgesinde rüştünü ispatlamış forvet arayışına girişti. İlk hedef geçen sezon Beşiktaş'ı şampiyonluğa götüren oyunculardan biri olan Vincent Aboubakar.

Beşiktaş ile sözleşmesinin otomatik olarak uzatılmasına 1 maç kala sakatlanan ve yeni sözleşmeyi henüz imzalamayan Aboubakar cephesinde hareketli saatler yaşanıyor.

Fanatik gazetesinin haberine göre, Aboubakar'ın menajeri Fenerbahçe ile pazarlık masasına oturdu. 29 yaşındaki Nijeryalı forvetin yıllık alacağı ücretle ilgili herhangi bir pazarlık yapılmazken eğer anlaşma sağlanırsa sözleşmesinin 3 yıl olacağı belirtiliyor.

Rosier, Ghezzal gibi kiralık oyuncularını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalan Beşiktaş'ın Aboubakar'ın bu transfer görüşmesine nasıl bir tepki vereceği merak konusu oldu.