Fenerbahçe'de büyük kıyım olacak

Fenerbahçe'de başarısızlığın bedeli futbolculara kesilecek. Önümüzdeki sezon Bankalar Birliği ile yaptığı anlaşma gereği bütçesini küçültmek zorunda kalacak sarı lacivertli ekipte maaş yükü fazla gelen bazı oyuncularla yollar ayrılıyor. Aralarında Gustavo'nun da olduğu 12 futbolcu ile sezon sonu devam etmeme kararı alınacak.

Şuan 54 milyon euro yıllık ücret ödemesi bulanan Fenerbahçe'nin sezon sonu bütçesini 40 milyon eurolara düşürmesi gerekiyor. Bankalar Birliği ile yapılan anlaşma gereği bütçesini uygun rakamlara çekmesi gereken kulüpte sezon sonu bu sebeple büyük bir temizlik harekâtı yaşanacak. Yönetimin ilk amacı Gustavo ve Samatta gibi yıllık ücretleri çok yüksek iki oyuncuyla yolları ayırmak. Ayrıca 8 futbolcu daha topun ağzında.

SCOUT TRANSFERİNE AĞIRLIK VERİLECEK

Bir yandan yüksek maaşlı oyuncuları kadrosundan çıkarmayı planlayan Fenerbahçe'de diğer yandan scout transferi için kollar sıvandı. Yeni transferlerle birlikte 40 milyon euro civarı bir maaş yüküne sahip olmak isteyen sarı lacivertliler özellikle Balkan ülkelerinden oyuncu transfer etmek istiyor.

GÖNDERİLMESİ İSTENEN FUTBOLCULAR

Fenerbahçe'nin yüksek maaşı ve performansları sebebiyle göndermek istediği oyuncular şu şekilde:

Gustavo, Samatta, Tisserand, Thiam, Novak, Lemos, Oytun Özdoğan, Pappis Cisse, Gökhan Gönül, Perotti, Sadık Çiftpınar, Harun Tekin.