"Fatih Terim Galatasaray'dan ihraç edilsin"

Galatasaray'da seçim öncesi yaşanan Fatih Terim-Mustafa Cengiz kavgasının yankıları devam ediyor. Cengiz'in Terim'e yönelik eleştirilerine cevap vermeyen tecrübeli hoca paylaştığı mektubun sonunda "Mevcut Başkan için şu an yapabileceğim tek şey kendisine acil şifalar dilemek olacaktır" ifadesini kullanmıştı.

İşte bu sözler Galatasaraylı spor yazarı Hıncal Uluç'u öfkelendirdi. Uluç, Sabah gazetesindeki yazısında Fatih Terim'i adeta topa tuttu ve Galatasaray kongre üyeliğinden dahi ihraç edilmesi gerektiğini yazdı.

Uluç, "Galatasaray Başkanı'na "Düşman" diyen, ölümcül hastalığıyla canı için mücadele etmeyi bir kenara bırakıp, Galatasaray'ın üzerine çöken dağ gibi sorunları birer birer çözen, fiilen batmış kulübü mali açıdan düze çıkaran ve hocasının istediği hemen her futbolcuyu transfer eden, takımın rezil gidişine, en kritik anda, en kritik iki müdahaleyi yaparak (Ruhsuz, Başkan ve yönetime hakaret eden Belhanda'yı kovmak ve futbolcularına Galatasaray formasının şeref ve haysiyetini bilerek oynamalarını tokat gibi bir konuşma ile hatırlatmak) Galatasaray'ı yeniden şampiyonluk yoluna sokan Galatasaray Kulübü Başkanı'ndan son konuşmasında, hiç sıkılmadan ve yüzü kızarmadan "Mevcut Başkan için şu an yapabileceğim tek şey kendisine acil şifalar dilemek olacaktır" diyerek Galatasaray Başkanlık makamını hâlâ aşağılamaya ve Başkan'la dalga geçmeye devam eden Fatih Terim derhal "kesin ihraç" talebiyle Haysiyet Divanı'na sevk edilmelidir." ifadelerini kullandı.

Hıncal Uluç ayrıca yaptıkları protokolle seçimi kim kazanırsa kazansın Fatih Terim ile yola devam etme kararı alan başkan adaylarını eleştirdi. Uluç, Burak Elmas ve Metin Öztürk'ün çektiği başkan adaylarına yönelik olarak;

"Yani Galatasaray Başkanlık Makamı'na hakaret eden, aşağılayan Hoca'nın emrinde çalışmayı peşinen kabul ediyorlar...

Bunlar başkan olacak Galatasaray'a öyle mi?.

Bunlar "seçildikleri halde" güya başkan olacaklar ve Galatasaray'ı kulübün paralı, maaşlı, primli elemanı Fatih Terim yönetecek..." sözlerini kullandı.