Küme düşme kaldırılacak mı?

Süper Lig'de 2020-2021 sezonu sona erdi ancak tartışmalar bitmek bilmiyor. Bir önceki sezon küme düşmenin kaldırılması sebebiyle 21 takıma düşen ligin önümüzdeki sezon 20 takım bir sonraki sezon da 18 takımla oynanması planlanıyor.

Ancak küme düşen 4 takım pandemi nedeniyle istedikleri geliri elde edemediklerini bu konuda mağdur olduklarını söyleyip TFF'den küme düşmenin kaldırılmasını ve ligin 24 takımla oynanmasını talep ediyor.

Bu konuda TFF'ye baskı kurmak isteyen kulüplere karşı federasyondan üst üste iki flaş açıklama geldi.

NİHAT ÖZDEMİR: "KÜME DÜŞME KALDIRILMAYACAK"

Konuyla ilgili ilk kez Milliyet gazetesine konuşan TFF Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklamada bu sezonun geçen sezona benzemediğini, şartları herkesin bildiğini ve ona göre hazırlıklar yaptığını belirterek "Bu sezon için kimsenin bizden düşmeyi kaldırmak, lige çıkartmak, 19’u 20 yapmak gibi bir beklentisi olmasın.” ifadelerini kullandı.

TFF LİGLERİ TECİL ETTİ

Bugün toplantı yapan TFF Yönetim Kurulu, Süper Lig, TFF 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası sonuçlarını tecil etti.

Ayrıca yapılan açıklamada önümüzdeki sezon Süper Lig'in 20, Birinci Lig'in 19, İkinci Lig'in 39, Üçüncü Lig'in ise 55 takımla oynanacağı ifade edildi.