Fenerbahçe'de Ozan Tufan planı

Fenerbahçe, Avrupa kulüplerinin radarına takılan Ozan Tufan için kararını verdi. Sarı lacivertli kulüp 25 yaşındaki milli futbolcuyu Crystal Palace'a satıp yerine Hollanda kulübü Feyenoord'dan Türk futbolcu Orkun Kökçü'yü transfer edecek.

Fenerbahçe'de bir taraftan şampiyonluk mücdelesi devam ederken diğer taraftan önümüzdeki sezonun transfer planlaması yapılıyor. Sarı lacivertli ekipte hedef UEFA ile yapılan FFP anlaşması çerçevesinde oyuncular satıp yerlerine hem daha ekonomik hem daha fazla oyuncu transfer edebilmek. Transfer yapabilmek için bütçe ihtiyacı olan kulüpte teknik heyet bu doğrultuda satılacak oyuncu için kararını verdi.

OZAN TUFAN CRYSTAL PALACE'A SATILACAK

Sarı lacivertli kulüp 25 yaşındaki milli futbolcu Ozan Tufan'ı İngiltere Premier Lig ekiplerinden Crystal Palace'a satma kararı aldı. Fenerbahçe'nin bu transferden beklentisi Ozan'ın serbest kalma maddesi olan 20 milyon euro. İngiliz ekibiyle pazarlık masasına oturmayı düşünmeyen Ali Koç yönetimi serbest kalma maddesini ödemelerini isteyecek.

OZAN TUFAN'IN YERİNE ORKUN KÖKÇÜ

Ozan Tufan'ın boşluğunu doldurmakta zorlanacağa benzeyen Fenerbahçe'de ise hedef Orkun Kökçü. Oyuncuyu milli takımdan da tanıyan teknik direktör Emre Belözoğlu, yönetime bu oyuncunun alınması için görüş bildirdi. Ancak milli oyuncunun Hollanda ligine damga vuran performansı ve Avrupa devlerinin ilgisi transferi zora sokuyor. Sarı lacivertlilerin bu transferi bitirebilmesi için astronomik bir bedel ödemesi gerekebilir.