Show TV'de Kürtçe skandalı: Özür diledi

Show TV'de yayınlanan ve Didem Arslan Yılmaz'ın sunuculuğunu yaptığı Asla Vazgeçme programında tüm Türkiye'nin tepkisini çeken olaylar yaşandı.

Programa katılan kardeşlerin halası olduğu belirtilen Türkan Hanım bağlandığı canlı yayında Kürtçe konuştuğu için Arslan tarafından yayından alındı.

Türkan Hanımın Kürtçe konuşmasına kızın Arslan, "Türkan Hanım'ı bir hattan alın, kızlara da hakaret edemez, öyle de konuşamaz. Biraz da anlarım ben Kürtçe'den. Kesinlikle olmaz. Doğru düzgün Türkçe konuşun, hepimiz anlayacağız. Burası Türkiye Cumhuriyeti. Doğu dili bilmiyoruz ki biz?!" dedi.

DİDEM ARSLAN YILMAZ ÖZÜR DİLEDİ

Bu gelişmeler sonrası hem siyaset dünyasında hem sosyal medyada Show TV ve Didem Arslan Yılmaz'a büyük tepkiler geldi. Türkiye'nin çok büyük bir kesiminin tepki göstermesi sonrası açıklama yapan Arslan, Twitter hesabından yaptığı 8 maddelik bir paylaşımla özür diledi.

Arslan savunmasında kadını Kürtçe konuştuğu için değil küfrettiği için yayından aldığını belirterek şu açıklamaları yaptı:

1-Dünkü yayınımıza, Urfa’dan gelen Hayriye Taşcı, “babası benden 4 aylık bebeğimi kaçırıyor, bana yardım edin”diyerek, ablası Ayfer Taşcı ile birlikte programımıza katıldı. Kızlar aileleri tarafından tehdit aldıklarını söyleyip, öldürülmekten korkuyorlardı.

2- Yayın devam ederken kızların Halası Türkan hanım yayına bağlanmak istedi. Yeğenleriyle şakır şakır türkçe konuştu, önce kızlara türkçe hakaretler etti. Sonra da aniden kızlarla kürtçe konuşmak istediğini söyledi.

5- Kürtçeye bir tepkim olamaz. Yayında doğu dili diye hiçbir ifadem de yok….

8- Yayının sadece 10 saniyesini servis edip sanki ortada bir siyasi tartışma varmış gibi linç başlatanların amacı “ülkenin fay hatlarını kaşımak” Not: Bu arada kürtçe konuşan vatandaşlarımızla hiçbir sorunum yok, yanlış anlayan varsa onlardan özür dilerim.