Kurban Bayramı öncesi nüfusu 5 katına çıktı

Koronavirüs pandemisi döneminde evde kalmak zorunda kalan vatandaşlar turizm sezonunun açılıp tedbir kararlarının kaldırılması sonrası soluğu tatil beldelerinde almaya devam ediyor.

Kurban Bayramı öncesi tatil yerlerine akın eden vatandaşlar bölgeye adeta akın etmiş durumda. Bu yerlerden biri de Bodrum oldu.

Bodrum nüfusu an itibariyle 1 milyon kişiyi geçti. 9 günlük tatili fırsat bilen vatandaşlar bölgeye doğru yola çıkınca yoğun bir trafik yaşandı, kilometrelerce araç kuyruğunun oluştuğu ilçede 5 dakikalık mesafenin 1 saate çıktığı belirtiliyor.

Turizm sektörü çalışanları rezervasyonsuz olarak Bodrum'a gelenlerin yer bulamayacağnıı belirterek tüm yerlerin tutulduğunu açıkladı.

HAVA YOLU TAŞIMACILIĞI DÖRT KATINA ÇIKTI

Hava yoluyla Bodrum’a inenlerin sayısı 4 katına çıkarken Milas - Bodrum havalimanına ardı ardına uçaklar inmeye başladı.

Bu kapsamda hareket eden havayolu şirketleri uçak sayılarını normalin 3 katına yükseltti.

Şehirlerarası otobüslerin ise Bodrum’a ek seferler koyduğu bazı otobüs firmalarının her saat başı ilçeye otobüs kaldırdığı ifade edildi.

ADIM ATACAK YER YOK

Bölge sahillerinde çok büyük bir kalabalığın yaşandığı belirtilirken zincir marketler ve fırınlarda aşırı yoğunlukların yaşandığı belirtildi.