Kurban Bayramı'nda hava nasıl olacak?

Türkiye artık Kurban Bayramı için saatleri saymaya başladı. Bayram öncesi en çok merak edilen sorulardan biri de bayram haftasında hava sıcaklığının nasıl olacağı sorusuydu.

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, bayramda havanın nasıl olacağnı söyledi. Müdürlük yaptığı açıklamada Orta Karadeniz'de sıcaklığın 40 dereceyi bulacağını açıkladı.

Ayrıca yetkililer, saat 10.00 ile 17.00 saatleri arasında dışarı çıkılmaması konusunda vatandaşlara uyarıda bulunarak şu açıklama yapıldı:

“Hava sıcaklıklarının hafta sonu bölgemizin özellikle iç kesimlerde artması beklenmektedir. 17 Temmuz Cumartesi günü beklenen en yüksek sıcaklıklar kıyı kesimlerde 28-31 derece, iç kesimlerde ise yer yer 30-40 derece civarında olması bekleniyor. Yüksek sıcaklıklar ve kuvvetli yağışlarla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı tahmin raporları ile meteorolojik uyarıların vatandaşlarımız ve yetkililer tarafından dikkate takip edilerek, gereken önlemlerin alınması önem arz etmektedir."

İSTANBUL'DA HAVA ÇOK ISINACAK

Yapılan açıklamada İstanbul'a da değinilerek nem oranının yüzde 90 civarında olduğu belirtilirken, sıcaklıkların pazar ve pazartesi zirve yapacağı aktarıldı.

Hafta sonu sıcaklıklarının 34-35 derece arasında olacağı öngörülürken, nem nedeniyle hissedilen sıcaklığın 40 dereceye ulaşacağı belirtildi.